• Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników

• Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników (materiałów edukacyjnych) uczniom Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi im. Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie w Warszawie

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.

​​​​​​​1. Podręczniki do wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 217 są własnością Szkoły.

2. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.

3. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.

4. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, rodzice/opiekunowie ucznia są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu podręczników (materiałów edukacyjnych) zgodnie z procedurą płatności za zgubione lub zniszczone podręczniki . Wykaz cen ww. książek jest dostępny w  bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

Zwrot kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego zakupionego przez szkołę ze środków dotacji celowej stanowi dochód szkoły.

5. Uczniom, którzy nie dokonali zwrotu wypożyczonych z biblioteki materiałów, wstrzymuje się w nowym roku szkolnym wypożyczenia do momentu uregulowania zaległości.

6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

7. W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole musi poczekać, na  zakup przez szkołę podręcznika lub korzysta z dodatkowego kompletu podręczników (materiałów edukacyjnych) jeżeli komplet zapasowy jest na stanie biblioteki .

8. Zgodnie z „protokołem wypożyczania podręczników” wychowawca odbiera z biblioteki wszystkie materiały edukacyjne dla swojej klasy i przekazuje je uczniom, a w wyznaczonym terminie odbiera je od uczniów i zwraca je do biblioteki szkolnej.

9. Uczniowie nieobecni w szkole w dniu wypożyczania/ oddawania podręczników, są zobowiązani do zgłoszenia się do wychowawcy.

10. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (przede wszystkim obłożenie podręczników, nie pisanie lub rysowanie wewnątrz, dbanie o dokumenty towarzyszące, np. płyty CD).

11. Osoby, które chcą skorzystać z podręczników do klas programowo wyższych lub niższych, mogą to zrobić  pod warunkiem, że na stanie biblioteki znajduje się egzemplarz zapasowy.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2014 r.