• Zebrania

     • W czwartek 24.01.2019r. odbędą się zebrania obowiązkowe w następującym porządku:

      godz. 17.00  w ustalonych salach - 

      kl. "0";    1a,b,c,d,e;    2a;

      kl. 4a,c,d,e,f,g;     5h;

      kl. 6a,b,c,d;    8a,b,c;

      godz.18.30 w ustalonych salach - 

      kl. 2,b,c,d,e;     3a,b,c;

      kl. 5a,b,d,e,f,i,j;  7a,b,c,d,e;   

      Klasa 5c i 8e - zebranie w innym terminie.

     • Koncert noworoczny - WOŚP

     • W najbliższą niedzielę 13.01.2019 r., jak co roku, zapraszamy rodziców i uczniów na koncert noworoczny, który odbędzie się w sali gimnastycznej o godz. 11.00.

      W programie m.in. jasełka II e oraz koncert wigilijny, w którym udział wezmą: chór "Półton", soliści, Teatr Dziwadło oraz Orkiestra "Masa Krytyczna" - złożona z flecistów, skrzypaczek, instrumentów perkusyjnych, bębniarzy i chóru. Przedstawimy również mini spektakl pt.: "Opowiadanie wigilijne", zaśpiewamy kolędy i piosenki świąteczne oraz zostanie wykonana pastorałka "Skrzypi wóz" w wykonaniu Orkiestry.

      Ok. godz. 12.45 chór i Orkiestra "Masa Krytyczna" wystąpią na Rembertowskim Finale WOŚP w sali Bankietowej przy ul. Strażackiej 108.

     • Marzycielska Poczta

     • W dniach 13-19 grudnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Marzycielska Poczta. Akcja ta polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Podopieczni Marzycielskiej Poczty to dzieci z całej Polski, zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. W ciągu tych kilku dni udało się napisać 85 listów i 31 kartek ze słowami niosącymi wsparcie i dającymi radość.Na szczególne uznanie za zaangażowanie w akcję pisania listów zasługują uczniowie klas: 4e, 5a, 5h i 5j piszący pod kierunkiem p. Danuty Jutkiewicz.

     • Zima w mieście

     • Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z harmonogramem warszawskiego programu "Zima w mieście" 2019 w dniu 14 stycznia o godz 8:00 rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca w ramach akcji "Zima w mieście".

      Nasza szkoła jest Feryjną Placówką Edukacyjną przez dwa turnusy ferii zimowych.

      Zapisu uczestnika na akcję "Zima w mieście" dokonują rodzice/opiekunowie pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl , gdzie 14.01.2018 r. o godz.8:00 zostanie uruchomiona rekrutacja uzupełniająca w elektronicznym systemie zgłoszeń.

      Rekrutacja uzupełniająca potrwa wyłącznie do godz 11:00 dnia 16 stycznia 2019 r.

      Zapraszamy do rejestracji wszystkich, którzy chcą aby ich dzieci nie nudziły się podczas zimowych ferii.


      HARMONOGRAM ZAPISÓW

    • Przerwa świąteczna
     • Przerwa świąteczna

     • Podczas przerwy świątecznej (24,27,28,31 grudnia 2018 r.) w naszej szkole nie ma zajęć dydaktycznych. W tych dniach jest zorganizowany świetlicowy dyżur opiekuńczo-wychowawczy w godzinach 7.00-17.00 (wigilia - 7.00-15.00). W tych dniach nie ma również obiadu.

    • Egzamin próbny
     • Egzamin próbny

     •  W dniach 18-20.12.2018 r. odbędzie się w szkole egzamin próbny klas 8.

      W związku z tym w planach lekcji niektórych klas następują zmiany. Wszystkie zmiany naniesione są w Dzienniku Librus. Proszę zapoznać się z tymi zmianami.

     • TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • Każdy z nas jest inny, a jednak wszyscy jesteśmy razem- „Razem dla Niepodległej” pod takim hasłem odbył się Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Już po raz szósty nauczyciele Zespołu ds. Integracji zorganizowali imprezę mającą na celu przybliżenie życia, pasji, marzeń osób niepełnosprawnych, dostrzegania w nich drugiego człowieka, tak samo wartościowego, jak każdy. W trakcie trwania obchodów w salach i na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki, odbyły się lekcje i warsztaty o tolerancji, stworzono łańcuch tolerancji. Podczas przerw uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach muzycznych, ścieżce z przewodnikiem. Usłyszeć i zobaczyć, jak to jest w świecie ciszy i ciemności. Najmłodsi zorganizowali spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Śpiewak. Były wycieczki, spotkania. Odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy, a sportowcy z Fundacji Akademii Integracji opowiadali o tym jak się żyje z niepełnosprawnością. To był bardzo wyjątkowy TYDZIEŃ.

     • MIKOŁAJKI

     • 6 grudnia odwiedzili nas Mikołaje, Mikołajki, Elfy I Skrzaty....

      Dzień Mikołajek,

      To nie dzień bajek,

      Tu wszystko stać prawdziwe się może,

      Więc jeśli wierzysz w Świętego Mikołaja

      Możesz być pewny - on Ci zawsze pomoże!

     • Spełniamy marzenia.

     • Dzieci z młodszej świetlicy oraz uczniowie klasy 5b wraz z paniami Karoliną Sobiecką-Ołdak oraz Pauliną Kierzkowską zaangażowali się w przygotowanie kartek urodzinowych dla 6letniej Basi, wychowanki Domu Dziecka nr 1 w Warszawie. Cała akcja została zorganizowana przez Filipa Chajzera, który ogłaszając wraz ze sklepem Smyk konkurs na spełnienie życzenia w imieniu bliskiej osoby. Konkurs wygrała wychowawczyni Basi, chcąc wyprawić dziewczynce pierwsze urodziny w życiu. Nasi uczniowie chcąc pomóc w spełnieniu życzenia wychowawczyni Basi przygotowali dla niej kartki urodzinowe.

      #konkurssmyk #konkurs_smyk_spełnia_marzenia #konkurs_smyk@ChajzerFilip

     • Zajęcia z Mistrzami

     • W dniach 3-7 grudnia 2018 roku, przedstawiciele Fundacji Akademia Integracji przeprowadzili w naszej szkole zajęcia ze wszystkimi uczniami z klas 1-8.

      W czasie zajęć uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, wyjaśnione zostały pojęcia: pasja, odwaga, tolerancja, integracja i bezpieczeństwo. Istotny element spotkania stanowiło ostrzeżenie przed zrachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia. Uczniowie spotkali się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami: multimedalistami Igrzysk Paraolimpijskich, wielokrotnymi Mistrzami Świata i Europy. Prowadzący zajęcia zachęcali do zadawania pytań i na wszystkie odpowiadali, zachęcali do mądrego i bezpiecznego odkrywania swoich pasji i realizowania marzeń.

     • Mity Greckie

     • Jak Grecy oswajali świat? O czym marzyli starożytni? Jakie pytania spędzały Grekom sen z powiek? Dlaczego herosi występują we współczesnych reklamach? Co łączy bogów i ludzi?

      Tego między innymi mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 5a, 5h i 5j z cyklu lekcji języka polskiego poświęconych greckim mitom.

      Podczas zajęć uczniowie przebrani za różnych bogów greckich prezentowali sylwetki swoich bohaterów. Można było zobaczyć: Zeusa, Herę, Atenę, Dionizosa, Hefajstosa, Afrodytę, Artemidę, Hermesa i wielu, wielu innych...

      Danuta Jutkiewicz

     • I Mikołajkowy Turniej w Szachach Szybkich

     • Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się I  Mikołajkowy Turniej Szachowy w SP217 w szachach szybkich. Dla uczniów klas  I-VIII.Zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Klasy I i klasy II-VIII.Podczas turnieju panowała Mikołoajkowo -świąteczna atmosfera.Odwiedził nas Św. Mikołaj i każdego  "małego" i "dużego" obdarował drobnymi upominkami. Każdy zawodnik został doceniony za  swój trud i walecznosć. Były medale, dyplomy  i słodkości.

       Najlepsi zawodnicy uplasowali się na miejscach :

      w kategorii klas I

      I miejsce  Filip Więckowski kl. 1c

      II miejsce Dawid Rostek kl. 1c

      III miejsce Michał Chmielnicki  kl.1c

      IV Jan Turski 1a  kl.1a

      V Radosław Stypich 1c

      W kategorii klas II-VIII

      I miejsce Rafał Rosikoń  kl. 3c

      II miejsce Mikołaj Odrobina kl. 2e

      III miejsce Szymon Skwara kl. 3c

      IV miejsce Jakub Mróz kl.6a

      V miejsce Gabriel Padzik kl. 4a

      VI Mateusz Rostek kl.6a

      VI Hubert Żerdecki kl. 5i

      Zdrową rywalizacjię i zabawę  bacznie obserwowała komisja sędziowska w składzie  p. Choinka, p. Mikołajowa

       i Elfy Mikołaja.                                                              Gratulacje dla wszystkich uczestników.

     • Osiągnięcia naszych uczniów

     • Chcielibyśmy pogratulować naszym uczniom sukcesów w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, których organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do 2 etapu, etapu rejonowego zakwalifikowali się:

      - konkurs chemiczny - Weronika Biernacka kl. 8e

      - konkurs historyczny - Oliwia Urbanek kl. 8a

      - konkurs języka angielskiego - Filip Wróblewski kl. 8e

      - konkurs matematyczny - Miłosz Brym kl. 8c

      - konkurs wiedzy o społeczeństwie - Zofia Krupińska kl. 8a

       

      Już teraz gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy :)

       

     • Ważna informacja !!!

     • Szanowni Państwo,

      mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci uczących się w Naszej Szkole informuję, że od dnia 03.12.2018 r. zostają zmienione zasady wejść do szkoły.

      W godzinach 6.00 - 8.15 będą otwarte 2 wejścia: główne i boczne ( przy świetlicy klas 2 i 3). Od godziny 8.15 do szkoły będzie można wejść i wyjść tylko wejściem głównym.

      Ograniczenie możliwości wejścia do szkoły pozwoli na monitorowanie osób wchodzących, co wyraźnie zwiększy bezpieczeństwo uczniów przebywających w Szkole. Powyższa zmiana została uzgodniona z Radą Rodziców w dniu 26.11.2018 r.

      Liczę na Państwa zrozumienie,

       

      Dyrektor Szkoły

     • PROJEKTY EDUKACYJNE realizowane w roku szkolnym 2018/2019

     • Lista tematów: 

      1. Warszawa 100 lat temu i wcześniej - opiekun: Iwona Szymaniak

      2. Obrazy dawnej Warszawy na przykładzie dzieł Canaletto, a współczesne zdjęcia tych samych miejsc - opiekun: Anna Rżysko

      3. Fizyka w matematyce - opiekun: Elżbieta Łukasik

      4. Blog polonistyczny – ciekawostki o języku polskim - opiekun: Ewelina Kalman

      5. Moja szkolna pomoc dydaktyczna - opiekunowie: Małgorzata Dobrowolska, Elżbieta Łukasik, Anna Niemirka, Brygida Lewandowska

      6. Młoda dusza wciąż się rusza - opiekunowie: Andrzej Chomiuk, Sławomir Lipiński

      7. Bądź bezpieczny w Internecie (klasy 4-5) - opiekunowie: Magdalena Pachocka, Marcin Walczak

      8. Gry planszowe w 3D - opiekunowie: Magdalena Pachocka, Marcin Walczak 

      9. Koło teatralne English Drama Club - opiekunowie: Paulina Kierzkowska, Magdalena Doromoniec

      Osoby, które chcą realizować projekty edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019 zgłaszają się do opiekuna wybranego projektu do 30.11.2018r.

      Projekty edukacyjne 2018/2019 - szczegóły:  projekty_edukacyjne_2018_2019.pdf

       

       

     • IX ŚWIĘTO BEZ BARIER


     • Już po raz IX spotkaliśmy się na corocznym ŚWIĘCIE BEZ BARIER. W tym roku z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości pod hasłem „Razem dla Niepodległej”. Założeniem ŚWIĘTA jest wspólna zabawa sportowo-rekreacyjna klas Integracyjnych, przygotowywana przez najstarszą klasę integracyjną w szkole przy wsparciu nauczycieli. Uczniowie w losowo stworzonych grupach (po dwóch uczestników z klasy) pod kierunkiem kolegi/koleżanki z najstarszej klasy zaliczają różnorodne konkurencje. Nie jest to łatwe. Trzeba wygrać z samym sobą, pokonać swoje słabości… Integracja, wspólna praca, zabawa to sukces naszych dzieci. Tu każdy jest wygrany!!!
      Tegoroczne Święto przygotowała klasa VIIc z wychowawcą p. Anną Łaniecką przy wsparciu Zespołu ds. Integracji

      cytaty uczestników:
      - „najbardziej podobało się mi jak tworzyliśmy ubrania z bibuły, na Święcie było super”, /Kasia/
      - „ta klasa VIIc przygotowała nam super zabawy” / Emilka/
      - „byłem w drużynie Lublin. Było super, myślałam, że nie dam rady. A na koniec były balony, to była zabawa „/ Paweł/
      - „byłem w drużynie Warszawa, były fajne zabawy ,konkursy i balony” / Kajtek/

     • Alert smogowy

     • Szkoła pozyskuje informacje o jakości powietrza z Warszawskiego Systemu Powiadomień. Na podany przez Szkołę numer, będą przysyłane sms-em informacje o aktualnym poziomie zanieczyszczenia powietrza. W przypadku zbyt wysokiego stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu, powiadamiani są nauczyciele, w tym dniu nie wychodzić na podwórko.

    • Zebrania
     • Zebrania

     • W poniedziałek 19.11.2018 r. odbędą się zebrania obowiązkowe w następującym porządku:

      godz. 17.00  w ustalonych salach - 

      kl. "0";    2b,c,d,e;    3a,b,c

      kl. 4a,c,d,f,g;     5a,b,c,d,e,f,h,i;

      godz. 17.30  na małej sali gimnastycznej - kl. siódme i ósme

      godz.18.30 w ustalonych salach - 

      kl. 1a,b,c,d,e;     2a;

      kl. 6a,b,c,d;     7a,b,c,d,e;     8a,b,c,e

      Klasa 4e i 5j - zebranie w innym terminie.