• UWAGA !!! Zmiany w planie lekcji i plan B

• 29 stycznia w szkole obowiązuje plan B. Nastąpiły też zmiany w planach poszczególnych klas. Proszę sprawdzić na stronie lub w Librusie.

Klasy IV-VII pracują według grafiku godzin:

8.00-8.35

8.40-9.15

9.20-9.55

10.00-10.35

10.50-11.25

11.40-12.15

12.20-12.55

13.00-13.35

Klasy I-III według podanego planu przez wychowawców, 0a 8.00-11.30, 0b 10.00-13.30 (szczegółowy plan zerówki-pdf).

• Koncert noworoczny 14.01.2018 r.

• Zapraszamy rodziców, uczniów na koncert noworoczny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 14.01.2018 r. w sali gimnastycznej w godzinach od 12.00 do 13.30.

Wystąpią uczniowie naszej szkoły a przed koncertem będzie można wesprzeć WOŚP.

• Pokaz rycerski

• Dnia 10 stycznia w szkole odbyła się nietypowa i ciekawa lekcja historii dla klas 4-tych i 5-tych. Był to pokaz rycerski, a tematyka obejmowała: życie w czasach Mieszka I ( dla kl. 4) oraz życie w czasach Polski szlacheckiej( dla kl.5). Uczniowie dobrze się bawili i przy okazji zapamiętali wiele ciekawostek historycznych.

• Zebrania podsumowujące półrocze

• W czwartek (11.01.2018 r.) w szkole odbędą się zebrania:

oddziały przedszkolne, klasy: 3,5, 6, 7A

klasy: 1,2, 4,7 (bez 7A)

Zebranie klas 6e i 7b odbędzie się w innym terminie.

• Styczniowy numer szkolnej gazetki "Kleks"

• Zapraszamy do poczytania styczniowego numeru naszej szkolnej gazetki "Kleks". Podsumowanie I półrocza, przegląd szkolnych wydarzeń. Znajdziecie nas  w zakładce -gazetka "Kleks"

• W grudniu klasę Ib odwiedziła pani prezes Klubu Edukatorów PZŁ - Alicja Fruzińska, odpowiadając na zaproszenie wychowawczyni - p.Emilii Pruchno-Szelągowskiej. Prowadzi ona cykl spotkań z dziećmi pt: "Darz bór " i po raz pierwszy zawitała do Warszawy ze swoją ciekawą lekcją przyrody była właśnie w Naszej Szkole!   Temat lekcji: "Zwierzęta wokół nas" - p.Alicja wraz z wszechstronną wiedzą sprawiła dzieciom wiele radości, poprowadziła z perspektywy fajne zabawy, podczas których uczniowie wcielili się w mieszkańców naszych lasów. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek i zaskakujących opowieści. Dzieci poznały czym żywią się nasze rodzime zwierzęta i czynnie uczestniczyły w rozpoznawaniu "co które zwierzę je i jak je nazwamy". Pierwszaki doskonale wiedzą już, że sarna nie jest żoną jelenia. W myśl podejścia p.edukator: najlepsza edukacja - poprzez zabawę. Uczniowie wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Gościowi za wspaniałe wrażenia i dużą dawkę ciekawej nauki.

• MISTRZOSTWA DZIELNICY W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

•   Dnia 09.01.2018 w hali sportowej SP189 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w minikoszykówce chłopców. Po wyrównanej walce drużyna SP 217 zajęła pierwsze miejsce i  awansowała do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na początku lutego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

Zdjęcia z zawodów - facebook sp217.

• Jasełka

• 21 grudnia 2017r. klasa IIIa i IIIb przygotowały przedstawienie jasełkowe dla klas 0-3 naszej szkoły. Nie zabrakło wszelkich emocji - od śmiechu, po łzy wzruszenia. Wieczorem także dzieci wystąpiły przed swoimi najbliższymi- rodzicami i dziadkami. Po jasełkach odbyły się klasowe wigilie.

• Fluoryzacja

•  W dniach 09-11 stycznia odbędzie się fluoryzacja zębów dla uczniów klas I-VI.

9 - 10 stycznia - wtorek/środa - klasy IV- VI

10 - 11 stycznia środa/czwartek - klasy I- III

Uczniowie w dniu fluoryzacji powinni mieć szczoteczkę do zębów.

• Lodowisko w Rembertowie

• W dniu 4 stycznia 2018 r. otwiera swoje podwoje lodowisko zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 376 (wcześniej Gimnazjum nr 126) przy ul. K. Ziemskiego 22.

Wstęp wolny, bezpłatne wypożyczenie łyżew, sprzętu ochronnego i chodzików do nauki jazdy.

Lodowisko czynne będzie:

• 8.00-21.00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej,
            • 9.00-21.00 w czasie ferii zimowych  (15.01-26.01.2018) w dni powszednie,
            • 10.00-21.00 w soboty, niedziele  i święta.
        • Koncert wigilijny

• Dnia 22 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się koncert wigilijny.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV - VII pod opieką Pani Aliny Idzikowskiej.
            Koncert w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.
            Swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności.
            Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno- noworoczne.