• Płatność za obiady wrześniowe

• Szanowni Państwo,

Stołówka zaczyna wydawanie obiadów 5 września. Opłata za obiady wrześniowe wynosi 117 zł. Termin płatności 02.09 – 06.09. Bardzo proszę o uwzględnienie w płatności ewentualnej nadpłaty/niedopłaty widocznej w aplikacji.

Rodziców dzieci z klas pierwszych, którzy wyrażają chęć zapisania dziecka na obiady, uprzejmie proszę o kontakt na adres: intendent.sp217@eduwarszawa.pl

Anna Ciechomska
              Intendent
              Szkoła Podstawowa nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
              tel. 22 611 94 33 wew. 31

• INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

• Dzieci klas pierwszych otrzymują w szkole bezpłatnie pakiet wydawnictwa MAC„ Ale to ciekawe” oraz podręcznik i zeszyt ćwiczeń do nauki
              jęz. angielskiego Tiger & Friends

Książkę do nauki religii rodzice zakupią we wrześniu.
              Szczegóły przekaże nauczyciel uczący religię i zamówi podręczniki dla dzieci.

W szkole nauka w kl. I-III odbywa się w systemie dwuzmianowym.

Przykładowo:

2 dni na 8.00, 3 dni na 11.45 lub odwrotnie.

W sali lekcyjnej są dwie klasy, które wymieniają się zmianowo.

Uczeń klasy I ma tygodniowo 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej, dwie godziny jęz. angielskiego, dwie godziny religii. Na etykę dzieci uczęszczają przed lub po zajęciach, jeśli zbierze się grupa.

Oprócz obowiązkowych zajęć edukacyjnych dzieci mogą uczestniczyć
              w bezpłatnych zajęciach dodatkowych wspierających, rozwijających i kołach zainteresowań. W tym roku szkolnym dodatkową godziną dla klasy będzie edukacja szachowa 1godz. w tygodniu.  Uczniowie  mogą brać udział w zajęciach „Od zabawy do sportu” z nauczycielem wychowania fizycznego – 1godz. tygodniowo w każdej klasie.

Zajęcia edukacji fizycznej odbywają się w sali lustrzanej oraz małej sali gimnastycznej, przy której są dwie przebieralnie dla dziewczynek i chłopców.

Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologiczno-pedagogiczną. W szkole jest pedagog, psycholog, logopeda, terapeuta SI i  terapeuci pedagogiczni.

Świetlica jest czynna w godzinach 6.45-17.30. Bezpośrednio ze świetlicy dzieci mają wyjście na plac zabaw.

W szkole jest stołówka. Obiady przygotowywane są na  miejscu.

W naszej szkole dziecko jest bezpieczne. W każdej chwili jest pod opieką osoby dorosłej. Nie porusza się samo po terenie placówki.

Zapraszam na naszą stronę internetową:

www.sp217.pl  w zakładce  - O szkole

Wyposażenie ucznia kl.1:

• zeszyty: 16-kartkowy w linię i 16-kartkowy w kratkę
              • dwa ołówki (HB lub 2B, mogą być grubsze, trójkątne)
              • gumka do ścierania
              • zamykana temperówka
              • klej w sztyfcie
              • kredki ołówkowe
              • kredki pastele olejne 12 kolorów
              • nożyczki
              • linijka
              • blok rysunkowy w formacie A4 i A3  - biały i kolorowy
              • blok techniczny w formacie A4 - biały i kolorowy
              • farby plakatowe - 12 kolorów
              • pędzle
              • pojemnik na wodę
              • plastelina - 12 kolorów
              • papier kolorowy
              • 2 teczki na gumkę (do przechowywania prac)
              • strój gimnastyczny (biała koszulka i czarne lub granatowe spodenki)
              • Podczas uroczystości szkolnych obowiązuje strój galowy:  górna część- biała bluzka/koszula (bez ozdób) , dolna część- granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE PRZEKAŻE WYCHOWAWCA NA PIERWSZYM SPOTKANIU WE WRZEŚNIU

• Ważne - dla uczniów z Ukrainy

• Na prośbę MEN przekazyjemy informację na temat obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w Polsce dla uczniów z Ukrainy. Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach i w ocenie MEN istotne jest, aby zarówno oni, jak i ich rodziny były świadome nowych przepisów oraz możliwości i szans edukacyjnych.

ulotka informacyjna men.pdf

ulotka informacyjna men_ua.jpg

• 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

• 1 sierpnia 2024r. cała Warszawa stanęła. Punktualnie o godzinie 17.00 stolica oddała hołd powstańcom warszawskim. W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach przy Pomniku Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej w Rembertowie.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom klasy 5c i 7c za reprezentowanie nas w tak ważnym dniu.

• 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
          • Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 8.00 - 16.00
            wtorek 8.00 - 16.00