- O nas
- Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 2022
- Święto bez barier 2017
- Tydzień osób Niepełnosprawnych 2016
- Międzynarodowy Dzień Kropki 2016
- Święto bez barier 2016
- PORADNIK DLA RODZICÓW
- Tydzień Osób Niepełnosprawnych 2015
- Integracyjne zawody sportowe 2015
- Tydzień Osób Niepełnosprawnych 2014
- Warszawski Korowód Integracyjny 2014
- Święto bez barier 2014
- Niewidzialna Wystawa 2014
- Tydzień Osób Niepełnosprawnych 2013
- Święto bez barier 2013
- Zielona szkoła 2013
- Warszawski Korowód Integracyjny 2013
- Seminarium naukowe 2013
- Seminarium 2012
- Zielona szkoła 2012
- Święto bez barier 2012
- Tydzień niepełnosprawnych 2012
- Niewidzialna Wystawa
- Święto bez barier 2011
- Seminarium 2011
Międzynarodowy Dzień Kropki 2016
Ja tego nie potrafię! Nie umiem! Jestem do niczego! Nic mi się nie udaje! Są to częste odpowiedzi dzieci na nasze prośby, aby wykonały zadanie. A to NIEPRAWDA. W każdym jest coś, co sprawia, że jest wyjątkowy i potrafi więcej niż mu się wydaje. Musimy tylko pomóc dziecku odnaleźć to, co jest w nim najlepsze a często głęboko ukryte. Ta idea przyświecała nam podczas organizacji Międzynarodowego Dnia Kropki. Z pomocą małej dziewczynki, Vashti , przekazywaliśmy uczniom, że warto wierzyć w siebie, nie poddawać się, odkryć w sobie talent i odwagę. Patrząc na prace dzieci, ich pomysłowość i zaangażowanie odnosimy wrażenie, że nam się udało. Nikt nie potrzebował zachęty do tworzenia, a sama praca sprawiała dzieciom radość i poczucie własnej wartości. Ten dzień kreatywności był dobrym momentem do ukazania dzieciom ich możliwości, podniesienia samooceny a jednocześnie doskonałą zabawą.
Zespół ds. Integracji
„ W czwartek w Dniu Kropki robiliśmy rysunki z kropek. Oglądaliśmy filmik o dziewczynce, która myślała, że nie umie rysować. Razem z Panią wieszaliśmy nasze prace na tablicy. Później rozwieszaliśmy na oknach kolorowe kropki z papier. Dzieci i Panie miały ubrania w kropki. Bardzo mi się podobał ten dzień.”
Danusia K. II c
„Najpierw oglądaliśmy film o dziewczynce Vashti, która powiedziała, że nie umie rysować, a potem narysowała dużo kropek i stała się sławną artystką. Potem robiliśmy prace plastyczne, do których używaliśmy tylko kropek. Na przerwie ozdabiałam okna z przyjaciółkami, naklejałyśmy kolorowe kropki na szyby. Okna wyglądały przepięknie.”
Zosia Z. II c
„W Święto Kropki robiliśmy dużo ciekawych rzeczy. Rysowaliśmy wspólnie obrazy z kropek, pisaliśmy wiersz o kropkach, słuchaliśmy piosenki „Kropka” i oglądaliśmy film o dziewczynce, która wstydziła się rysować, bo myślała, że nie umie. Przełamała się, narysowała kropeczkę i została pochwalona przez Panią, a jej prace oglądały wszystkie dzieci.”
Julka II c
„Dzisiaj czyli 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wyklejaliśmy różne rzeczy z kropek, np. misie, kwiatki, lalki. Słuchaliśmy piosenki i oglądaliśmy film. Było super.”
Matylda B. II c
„Dzisiaj w szkole był Dzień Kropki. Na lekcji przyklejaliśmy kropki z wycinanek. Nasze prace powiesiliśmy na korytarzu. Oglądaliśmy film o dziewczynce, która myślała, że nie potrafi rysować. To był bardzo miły dzień.”
Weronika Sz. II c
„Dzień Kropki w naszej klasie był ciekawy i wesoły. Oglądaliśmy film, naklejaliśmy na kartce kropki. Ja nakleiłem rybę. Potem była klasowa galeryjka a Pani powiesiła nasze prace na tablicy, na korytarzu. Wszyscy mogą je obejrzeć. Opisywaliśmy też w zeszycie Międzynarodowy Dzień Kropki.
Miłosz T. II c