• Konkursy 2023/2024

• Konkurs literacki Popisz się talentem 2024

• 20.03.2024 10:15
        • Organizator
          Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Nowa Era.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać opowiadanie.
        • “ Wiesz, co to emotki? Na pewno! To te buźki, które dołączamy do wiadomości w komunikatorach internetowych i w SMS-ach.
          Wyobraź sobie, że w trakcie pisania wiadomości do przyjaciela nacisnąłeś nieznaną kombinację klawiszy w telefonie i trafiłeś do Emotilandu. Napisz, co Cię tam spotkało. Jakie emotki poznałeś (możesz nadać im imiona), jaką przygodę razem przeżyliście, co robiliście, o czym rozmawialiście… i jak się to wszystko skończyło? Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich przeżyć, refleksji i uczuć… W końcu nikt nie opowie o Emotilandzie lepiej, niż Ty – współczesny dzieciak!

Praca konkursowa może zawierać nie więcej niż 2800 znaków bez spacji (około 500 słów).

Teksty należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Nagroda
          Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: „uczniowie klas 1-4” oraz „uczniowie klas 5-8”.
          Jury wybierze 30 najlepszych opowiadań, które zostaną opublikowane w książce.

Prace można przesyłać do 7 kwietnia 2024 r.

• Nagłówek