• Ciekawe lekcje

• Niesamowita wystawa prac uczniów

• 18.03.2024 13:37
        • W lutym z okazji Międzynarodowego Dnia Kota (17 lutego) oraz Walentynek (14 lutego) zawsze chętnie robimy prace plastyczne.
        • W tym roku, w ramach inspiracji, przybliżyłam uczniom klas piątych sylwetkę amerykańskiej artystki Laurel Burch, która uwielbiała malować bardzo kolorowe koty. Sama malarka cierpiała na rzadką chorobę kości - OSTEOPETRIOZĘ - która sprawia, że kości są bardzo łamliwe. W ciągu całego życia miała złamanych ponad 100 kości (dorosły człowiek ma ich 206). Wiele czasu spędzała na rehabilitacjach, a pod koniec życia mogła poruszać się tylko na wózku inwalidzkim. Jednak mimo walki z ciągłym bólem, starała się nie rezygnować z malowania, bo jak twierdziła, jest to dla niej rodzaj terapii, sprawia, że łatwiej znieść jej fizyczny ból. Chciała, żeby te obrazy, malowane nasyconymi, intensywnymi barwami sprawiały radość innym ludziom, a może nawet pomagały im w przezwyciężaniu różnego rodzaju problemów.

Klasom szóstym pokazałam obrazy brazylijskiego, współczesnego malarza, Romero Britto. On z kolei w swoich obrazach inspirowanych grafitti , używa żywych kolorów i symbolu serca, jako wyrazu nadziei, marzeń i szczęścia - bo, jak sam twierdzi, jest człowiekiem szczęśliwym, mimo wielu przeciwności losu.

Anna Rżysko