• Nagłówek

• Nasz szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła bliżej nauki", który realizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z miastem stołecznym Warszawą oraz samorządami z Mazowsza: Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Żyrardów, Kobyłka, Lesznowola, Stare Babice.W projekcie bierze udział 38 szkół i około 1900 uczniów z województwa mazowieckiego.

Podstawowym celem projektu jest stworzenie w szkołach warunków dla nauczania metodą badawczą – czyli dociekania, zadawania pytań, eksperymentowania, sprawdzania i wyciągania wniosków.

Z naszej szkoły wytypowano dwie klasy piąte, których uczniowie będą brali czynny udział w projekcie wraz z nauczycielami.

Projekt Szkoła bliżej nauki zaplanowany jest na dwa lata – od września 2017 do końca sierpnia 2019 roku.

Projekt_list_do_uczestnikow

info_projekt

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/projekty-europejskie/szkola-blizej-nauki/