• Klasy 1

• 1. Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

ZASADY REKRUTACJI DO 1 KLASY SP 217

Rekrutacja do klasy 1 SP 217 będzie odbywała się drogą elektroniczną zgodnie
          z harmonogramem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

1. Biura Edukacji - http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa
          2. Urzędu Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy - http://www.rembertow.waw.pl/strona-3098-rekrutacja_kl_i_szkoly_podstawowe.html

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa, zostały przygotowane w oparciu o zapisy:

• ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59),
          • ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60),
          • ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 35),
          • uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLI/1062/2017 z dnia 9 lutego 2017 r.
            w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę,
          • uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLI/1060/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Do klas I przyjmowane są:

• dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2011) – objęte obowiązkiem szkolnym,-
          • dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2012) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Dziecko, które w roku szkolnym 2017/2018 realizuje obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej jest przyjmowane na wniosek rodziców (zgłoszenie, w przypadku dzieci obwodowych) do klasy I tej szkoły bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Wniosek (zgłoszenie), o którym mowa powyżej, składa się do dyrektora szkoły w terminie do 1 marca 2018 r.

zasady_przyjec_do_klasy_1_2018_2019

2. Kryteria rekrutacji do klas 1 w Szkołach Podstawowych na rok szkolny 2018/2019

W załączniku znajdują się informacji dot. kryterium punktowego dla:
          - dziecka, które ubiega się o przyjęcie do klasy I w szkole obwodowej,
          - dziecka zamieszkałego na terenie dzielnicy, w której znajduje się wybrana szkoła,
          - dziecka zamieszkałego na terenie innej dzielnicy m.st. Warszawy niż dzielnica, na której znajduje się wybrana szkoła,
          - dziecka, które ubiega się o przyjęcie do klasy I sportowej.

Kandydaci przyjmowani są na podstawie kryteriów określonych w Uchwale Rady m.st. Warszawy nr XLI/1060/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych  szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia zgodnie z art. 133 ust. 2,3 i 6 w związku z art. 29 ust.2 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59).

kryteria_rekrutacji_do_klas_1_szkol_podstawowych_spoza_obwodu_2018_2019

3. Harmonogram rekrutacji do klas I w samorządowych szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów ogólnodostępnych, integracyjnych i sportowych prowadzone jest w tych samych terminach. W załączniku (Harmonogram) znajdują się informacje dot.:
          - postępowania rekrutacyjnego do klas I w szkołach podstawowych,
          - procedury odwoławczej,
          - postępowania uzupełniającego do klas I w szkołach podstawowych.

harmonogram_dla_rodzicow_kl_1_sp_2018_2019

4. Szkoła obowdowa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego publiczne szkoły podstawowe są szkołami obwodowymi tzn. każdej z nich przypisany jest pewien obszar miasta wyznaczony przez określone ulice lub ich części.

Szkoły podstawowe prowadzone przez m.st. Warszawę tworzą tzw. sieć szkół pokrywającą cały obszar Warszawy.

W załączonym pliku znajduje się instrukcja do wyszukiwarki obwodów szkół podstawowych obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019.

Wyszukiwarka dostępna jest na stronie: http://www.mapa.um.warszawa.pl/

5. Kandydaci z odroczonym obowiązkiem szkolnym

Rodzice dzieci urodzonych w latach 2009 oraz 2010, które rozpoczną edukację w klasie I w roku szkolnym 2018/2019 powinni:

W celu zapisania dziecka do klasy I w szkole obwodowej

• pobrać w szkole obwodowej lub z systemu rekrutacji druk zgłoszenia,
          • wypełnić odręcznie, podpisać i złożyć szkole obwodowej.

Dane zawarte w zgłoszeniu wprowadza do systemu elektronicznego dyrektor szkoły obwodowej.

Jeżeli rodzice ubiegają się o przyjęcie dziecka do klasy I w szkole innej niż obwodowa powinni:

• pobrać w szkole pierwszego wyboru (tj. wskazanej na pierwszym miejscu na liście preferencji), lub z systemu rekrutacji druk wniosku,
          • wypełnić odręcznie wniosek, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.

Dane zawarte we wniosku wprowadza do systemu elektronicznego dyrektor szkoły pierwszego wyboru.

W przypadku wyboru szkoły innej niż obwodowa kandydaci biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym, w terminach określonych w harmonogramie.