• Oddziały przedszkolne

• ZASADY REKRUTACJI DO Oddziałów Przedszkolnych w SP 217

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w  SP 217 będzie odbywała się drogą elektroniczną zgodnie z harmonogramem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

1. Biura Edukacji - http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki link do logowania:przedszkola.edukacja.warszawa.pl
          2. Urzędu Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy - http://www.rembertow.waw.pl/strona-3097-rekrutacja_przedszkola.html

1. Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019

Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59).

zasady_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_2018_2019

2. Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W postępowaniu rekrutacyjnym do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019 obowiązują:

kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59)  tzw. kryteria ustawowe,

oraz

­kryteria określone w uchwale nr XLI/1061/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 9 lutego 2017 r. tzw. kryteria samorządowe.

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych publikujemy w załączniku:

kryteria_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_2018_2019

3. Kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata.
          Zgodnie z uchwałą nr XLI/1061/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 9 lutego 2017 r. w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych obowiązuje kryterium dochodu na osobę w rodzinie dziecka.

kryterium_dochodowe_2018_2019

4. Harmonogram rekrutacji do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019.

W załączonym Harmonogramie wyjaśniony jest cały proces rekrutacji do oddziałów ogólnodostępnych i integracyjnych:
          - dla Rodziców tych dzieci, którzy deklarują kontynuację edukacji przedszkolnej swojego dziecka w kolejnym roku szkolnym
          - dla Rodziców tych dzieci, którzy chcą rozpocząć edukację przedszkolną swojego dziecka w tym roku szkolnym
          - tryb procedury odwoławczej
          - tryb postępowania uzupełniającego (na wolne miejsca).

harmonogram_rekrutacji_do_przedszkoli_oddzialow_przedszkolnych_2018_2019