• VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV

• 16 kwietnia 2024r. odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV, w którym wzięło udział dwóch naszych uczniów. Wprawdzie nie udało się zdobyć punktowanego miejsca  w konkursie matematycznym ale nasza drużyna zdobyła Nagrodę Dyrektora SP 58 za zdobycie I miejsca w quizie o Enigmie.

• Puchar Tymbarku - faza eliminacyjna

• Chłopcy z klas 3 mieli możliwość wzięcia udziału w Pucharze Tymbarku. Faza eliminacyjna zakończyła się powrotem do szkoły z jednym zwycięstwem ✅oraz jedną porażką ❌ na koncie. Wynik ten nie promuje do dalszej gry, jednak zawodnicy wspominali o chęci powrotu do turnieju w przyszłym roku. Dziękujemy za emocje, zaangażowanie, walkę i wsparcie. Brawo chłopcy!👏👏👏

• MISTRZOSTWA DZIELNICY W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

• 10 kwietnia na pływalni „Wesolandia” odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w pływaniu dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci (kl.3-6) oraz kategorii młodzież (kl.7-8). Reprezentacja naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych zdobyła liczne medale. W sztafecie męskiej, w kategorii młodzież zdobyliśmy złoty medal. Gratulujemy!
              Tym samym awansowaliśmy do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą…
              Wyświetl więcej

• Laureaci XX Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego

• XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie od dwudziestu już lat organizuje Dzielnicowy Konkurs Katyński "Polegli na nieludzkiej ziemi...", któremu patronuje Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.
              Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich szkół średnich znajdujących się na terenie dzielnicy Praga-Południe.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie:
              - wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnością zdobywania i przetwarzania informacji pochodzących z różnych źródeł rozwiązując zadania podczas gry terenowej,
              - stworzyć projekt okolicznościowego banknotu związanego z tematem przewodnim Konkursu  - „Katyń - ocalić od zapomnienia”.
              Nagrodą główną, ufundowaną przez Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, były tablety.
              W tegorocznej XX edycji, jako drużyna, wzięli udział uczniowie naszej  Szkoły - Klara i Filip Cieliczko z klasy 8dw - zajmując... I miejsce!
              Ogromne gratulacje!

• Stołówka - informacja o opłatach

• Szanowni Państwo,

Opłata za obiady majowe wynosi 97,50 zł. Termin płatności od 15.04 do 19.04. Bardzo proszę o terminowe wpłaty i uwzględnienie nadpłat widocznych w aplikacji!!! W dniach: 14, 15, 16 maja (egzaminy klas ósmych) oraz 30 i 31 maja (Boże Ciało i wolny piątek) stołówka jest nieczynna.

Anna Ciechomska
              Intendent

Szkoła Podstawowa nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

tel. +48 611 94 33 wew. 31

• Turniej Piłkarzyków

• W piątek 5 kwietnia zakończył się Turniej Piłkarzyków.

Przedstawiamy wyniki:

I miejsce- Kacper Mochalski i Sambor Otocki z 6e

II miejsce- Jakub Dąbrowski i Maksymilian Mochalski z 8a

III miejsce- Adrian Rusiński i Mateusz Stolarczyk z 5a

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz chłopakom z klasy 8a za pomysł i organizację Turnieju.

Samorząd klas 7-8 z opiekunami

• Eliminacje dzielnicowe 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

• Eliminacje dzielnicowe 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbyły się 26 marca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Wszyscy recytatorzy wystąpili na bardzo wysokim poziomie i ostatecznie Helenka Bogucka i Iga Grądzka zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Maksymilian Urbański został wyróżniony za swój występ. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolny konkurs z okazji Dnia Liczby Pi.

• Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursów szkolnych zorganizowanych z okazji Dnia Liczby Pi.

Konkurs Lapbook Matematyczny
              1 miejsce: Dominik i Maksymilian Klimko kl. 5b
              2 miejsce: Sambor Otocki kl. 6e
              3 miejsce: Gabriela i Wiktoria Sadanowicz kl.1c
              Gratulujemy wszystkim uczestnikom, wszystkie prace nas zachwyciły!!

Konkurs Szkolny Mistrz Kostki Rubika
              1 miejsce: Mateusz Stolarczyk kl. 5a
              2 miejsce: Aleksander Czerkas kl. 7a
              3 miejsce: Tymon Łoszewski kl.5d

• Plastyka

• Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności klasy piąte, szóste i klasa 4e robiły na plastyce zadania wspomagające koncentrację uwagi. Na początku każdy miał za zadanie zrobić przez środek kartki linię, która byłaby osią symetrii, a następnie narysować dowolny rysunek obiema rękoma jednocześnie, tak by zachować zasadę odbicia lustrzanego.