• Spełniamy marzenia.

• Dzieci z młodszej świetlicy oraz uczniowie klasy 5b wraz z paniami Karoliną Sobiecką-Ołdak oraz Pauliną Kierzkowską zaangażowali się w przygotowanie kartek urodzinowych dla 6letniej Basi, wychowanki Domu Dziecka nr 1 w Warszawie. Cała akcja została zorganizowana przez Filipa Chajzera, który ogłaszając wraz ze sklepem Smyk konkurs na spełnienie życzenia w imieniu bliskiej osoby. Konkurs wygrała wychowawczyni Basi, chcąc wyprawić dziewczynce pierwsze urodziny w życiu. Nasi uczniowie chcąc pomóc w spełnieniu życzenia wychowawczyni Basi przygotowali dla niej kartki urodzinowe.

#konkurssmyk #konkurs_smyk_spełnia_marzenia #konkurs_smyk@ChajzerFilip

• Zajęcia z Mistrzami

• W dniach 3-7 grudnia 2018 roku, przedstawiciele Fundacji Akademia Integracji przeprowadzili w naszej szkole zajęcia ze wszystkimi uczniami z klas 1-8.

W czasie zajęć uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, wyjaśnione zostały pojęcia: pasja, odwaga, tolerancja, integracja i bezpieczeństwo. Istotny element spotkania stanowiło ostrzeżenie przed zrachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia. Uczniowie spotkali się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami: multimedalistami Igrzysk Paraolimpijskich, wielokrotnymi Mistrzami Świata i Europy. Prowadzący zajęcia zachęcali do zadawania pytań i na wszystkie odpowiadali, zachęcali do mądrego i bezpiecznego odkrywania swoich pasji i realizowania marzeń.

• Mity Greckie

• Jak Grecy oswajali świat? O czym marzyli starożytni? Jakie pytania spędzały Grekom sen z powiek? Dlaczego herosi występują we współczesnych reklamach? Co łączy bogów i ludzi?

Tego między innymi mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 5a, 5h i 5j z cyklu lekcji języka polskiego poświęconych greckim mitom.

Podczas zajęć uczniowie przebrani za różnych bogów greckich prezentowali sylwetki swoich bohaterów. Można było zobaczyć: Zeusa, Herę, Atenę, Dionizosa, Hefajstosa, Afrodytę, Artemidę, Hermesa i wielu, wielu innych...

Danuta Jutkiewicz

• I Mikołajkowy Turniej w Szachach Szybkich

• Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się I  Mikołajkowy Turniej Szachowy w SP217 w szachach szybkich. Dla uczniów klas  I-VIII.Zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Klasy I i klasy II-VIII.Podczas turnieju panowała Mikołoajkowo -świąteczna atmosfera.Odwiedził nas Św. Mikołaj i każdego  "małego" i "dużego" obdarował drobnymi upominkami. Każdy zawodnik został doceniony za  swój trud i walecznosć. Były medale, dyplomy  i słodkości.

Najlepsi zawodnicy uplasowali się na miejscach :

w kategorii klas I

I miejsce  Filip Więckowski kl. 1c

II miejsce Dawid Rostek kl. 1c

III miejsce Michał Chmielnicki  kl.1c

IV Jan Turski 1a  kl.1a

V Radosław Stypich 1c

W kategorii klas II-VIII

I miejsce Rafał Rosikoń  kl. 3c

II miejsce Mikołaj Odrobina kl. 2e

III miejsce Szymon Skwara kl. 3c

IV miejsce Jakub Mróz kl.6a

V miejsce Gabriel Padzik kl. 4a

VI Mateusz Rostek kl.6a

VI Hubert Żerdecki kl. 5i

Zdrową rywalizacjię i zabawę  bacznie obserwowała komisja sędziowska w składzie  p. Choinka, p. Mikołajowa

i Elfy Mikołaja.                                                              Gratulacje dla wszystkich uczestników.

• Osiągnięcia naszych uczniów

• Chcielibyśmy pogratulować naszym uczniom sukcesów w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, których organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do 2 etapu, etapu rejonowego zakwalifikowali się:

- konkurs chemiczny - Weronika Biernacka kl. 8e

- konkurs historyczny - Oliwia Urbanek kl. 8a

- konkurs języka angielskiego - Filip Wróblewski kl. 8e

- konkurs matematyczny - Miłosz Brym kl. 8c

- konkurs wiedzy o społeczeństwie - Zofia Krupińska kl. 8a

Już teraz gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy :)