• Ważna informacja !!!

• Szanowni Państwo,

mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci uczących się w Naszej Szkole informuję, że od dnia 03.12.2018 r. zostają zmienione zasady wejść do szkoły.

W godzinach 6.00 - 8.15 będą otwarte 2 wejścia: główne i boczne ( przy świetlicy klas 2 i 3). Od godziny 8.15 do szkoły będzie można wejść i wyjść tylko wejściem głównym.

Ograniczenie możliwości wejścia do szkoły pozwoli na monitorowanie osób wchodzących, co wyraźnie zwiększy bezpieczeństwo uczniów przebywających w Szkole. Powyższa zmiana została uzgodniona z Radą Rodziców w dniu 26.11.2018 r.

Liczę na Państwa zrozumienie,

• PROJEKTY EDUKACYJNE realizowane w roku szkolnym 2018/2019

• Lista tematów:

1. Warszawa 100 lat temu i wcześniej - opiekun: Iwona Szymaniak

2. Obrazy dawnej Warszawy na przykładzie dzieł Canaletto, a współczesne zdjęcia tych samych miejsc - opiekun: Anna Rżysko

3. Fizyka w matematyce - opiekun: Elżbieta Łukasik

4. Blog polonistyczny – ciekawostki o języku polskim - opiekun: Ewelina Kalman

5. Moja szkolna pomoc dydaktyczna - opiekunowie: Małgorzata Dobrowolska, Elżbieta Łukasik, Anna Niemirka, Brygida Lewandowska

6. Młoda dusza wciąż się rusza - opiekunowie: Andrzej Chomiuk, Sławomir Lipiński

7. Bądź bezpieczny w Internecie (klasy 4-5) - opiekunowie: Magdalena Pachocka, Marcin Walczak

8. Gry planszowe w 3D - opiekunowie: Magdalena Pachocka, Marcin Walczak

9. Koło teatralne English Drama Club - opiekunowie: Paulina Kierzkowska, Magdalena Doromoniec

Osoby, które chcą realizować projekty edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019 zgłaszają się do opiekuna wybranego projektu do 30.11.2018r.

Projekty edukacyjne 2018/2019 - szczegóły:  projekty_edukacyjne_2018_2019.pdf

• IX ŚWIĘTO BEZ BARIER

• Już po raz IX spotkaliśmy się na corocznym ŚWIĘCIE BEZ BARIER. W tym roku z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości pod hasłem „Razem dla Niepodległej”. Założeniem ŚWIĘTA jest wspólna zabawa sportowo-rekreacyjna klas Integracyjnych, przygotowywana przez najstarszą klasę integracyjną w szkole przy wsparciu nauczycieli. Uczniowie w losowo stworzonych grupach (po dwóch uczestników z klasy) pod kierunkiem kolegi/koleżanki z najstarszej klasy zaliczają różnorodne konkurencje. Nie jest to łatwe. Trzeba wygrać z samym sobą, pokonać swoje słabości… Integracja, wspólna praca, zabawa to sukces naszych dzieci. Tu każdy jest wygrany!!!
            Tegoroczne Święto przygotowała klasa VIIc z wychowawcą p. Anną Łaniecką przy wsparciu Zespołu ds. Integracji

cytaty uczestników:
            - „najbardziej podobało się mi jak tworzyliśmy ubrania z bibuły, na Święcie było super”, /Kasia/
            - „ta klasa VIIc przygotowała nam super zabawy” / Emilka/
            - „byłem w drużynie Lublin. Było super, myślałam, że nie dam rady. A na koniec były balony, to była zabawa „/ Paweł/
            - „byłem w drużynie Warszawa, były fajne zabawy ,konkursy i balony” / Kajtek/

• Alert smogowy

• Szkoła pozyskuje informacje o jakości powietrza z Warszawskiego Systemu Powiadomień. Na podany przez Szkołę numer, będą przysyłane sms-em informacje o aktualnym poziomie zanieczyszczenia powietrza. W przypadku zbyt wysokiego stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu, powiadamiani są nauczyciele, w tym dniu nie wychodzić na podwórko.

• Zebrania

• W poniedziałek 19.11.2018 r. odbędą się zebrania obowiązkowe w następującym porządku:

godz. 17.00  w ustalonych salach -

kl. "0";    2b,c,d,e;    3a,b,c

kl. 4a,c,d,f,g;     5a,b,c,d,e,f,h,i;

godz. 17.30  na małej sali gimnastycznej - kl. siódme i ósme

godz.18.30 w ustalonych salach -

kl. 1a,b,c,d,e;     2a;

kl. 6a,b,c,d;     7a,b,c,d,e;     8a,b,c,e

Klasa 4e i 5j - zebranie w innym terminie.

• 12 listopada

• W związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości w dniu 12 listopada w szkole nie ma zajęć dydaktycznych i opiekuńczych.

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

• W dniu 9 listopada w naszej szkole odbędą się uroczyste apele wg harmonogramu:

klasy 0-3

- godz.  9.45 mała sala gimnastyczna

- godz. 11.45 mała sala gimnastyczna

klasy 4-8

- godz. 11.45 duża sala gimnastyczna

- godz. 12.45 duża sala gimnastyczna

• Rekord dla Niepodległej

• Nasza szkoła dołączyła do grona ponad 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych biorących udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem „Rekordu dla Niepodległej” jest wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości !

• Wyniki VII Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych

• To już siódmy raz, 31 października 2018r. w naszej szkole śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. W konkursie brali udział uczniowie klas  1 – 3.  Serdecznie gratulujemy uczestnikom pięknego występu i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej uroczystości. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie za rok.

Kategoria: klasy pierwsze

I miejsce: Pola Tarczyńska 1c  „Jestem Polką i Polakiem”

II miejsce: Krzysztof Kurant 1b  „Serce w plecaku”

III miejsce: Hanna Wereszczyńska 1a  „Piechota”