• Wydarzenia w świetlicy

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

• 21.09.2020 13:36
          • Nasza świetlica w okresie od 1 września 2020 r. do 13 czerwca 2021 r. będzie brała udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocje" wspierającym rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży.
            Koordynatorem projektu w naszej świetlicy jest pani Agnieszka Ceglińska.

• CELE OGÓLNE PROJEKTU:

• Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
            • Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
            • Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.
            • Integracja zespołu klasowego.
            • Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi, szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
            • Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
            • Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi
              źródłem istotnych wartości.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• Kształtowanie postawy empatii wśród dzieci i młodzieży.
            • Dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi.
            • Integrowanie szkół polonijnych i polskich poprzez realizację projektu “Emocja”.
            • Nauka szacunku wobec osób różniących się od nas między innymi wyglądem, zachowaniem, jak również cechami nie widocznymi na pierwszy rzut oka np. choroby serca, autyzm, cukrzyca.
            • Budowanie przyjaznego klimatu integracji.
            • Nauczanie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy.
            • Eliminowanie zachowań agresywnych wobec siebie.

• 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
        • Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 8.00 - 16.00
          wtorek 8.00 - 16.00