• Wydarzenia w świetlicy

• Podsumowanie zimowego etapu projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”

• 07.05.2020 10:02
          • Od stycznia do kwietnia odział przedszkolny realizował zimową edycję programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Koordynatorem projektu w szkole była pani Agnieszka Izdebska.

• Celem projektu było wykształcenie u najmłodszych postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Główne zagadnienia poruszane podczas realizacji projektu dotyczyły dobrych i złych składników w naszym pożywieniu oraz znaczenia wody w organizmie ludzkim.

W ramach realizacji poszczególnych tematów dzieci wykonywały zadania związane ze zdrowym odżywianiem, stworzyły postać Wodolubka, czyli postaci, co „o zdrowie swoje dba i wodę pije co dnia”, rozwiązywały zagadki, wypełniały karty pracy, projektowały plakaty zachęcające do zrezygnowania ze słodkich napojów
            i słodyczy na rzecz wody i zdrowych przekąsek, uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych.

Ważnym elementem zajęć było zapoznanie dzieci z treścią prezentacji multimedialnej Witaminy w naszym pożywieniu. Realizując kolejne zadania przedszkolaki obejrzały teatrzyk pacynek o tematyce prozdrowotnej Przyjaciele pieska Łatka.

Przeprowadzone działania przekonały uczniów, że owoce i warzywa mają dużą wartość odżywczą, a ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna. Zdobyta wiedza przyczyniła się do uświadomienia dzieciom, jak ważne jest picie wody oraz uczenia ich odpowiedzialności za właściwy sposób odżywiania.

Realizacja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” w formie prezentacji przygotowanej przez panią Agnieszkę Izdebską.

• 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
        • Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 8.00 - 16.00
          wtorek 8.00 - 16.00