• Wydarzenia w świetlicy

• Projekt „Myszka Miki w zabawie uczy matematyki”

• 06.10.2020 14:01
          • Projekt „Myszka Miki w zabawie uczy matematyki” to projekt realizowany przez  panią Dorotę Starczewską na świetlicy klas starszych II-III  już trzeci rok. W tym roku gry matematyczne będą odbywały się w zależności od sytuacji zewnętrznej raz dziennie jako zajęcia świetlicowe.

• Projekt realizowany jest w ramach ogólnoszkolnego projektu „Tydzień matematyki”, a jego zadaniem jest poprzez zabawę w wesoły i ciekawy sposób zachęcić, nauczyć, utrwalić umiejętności dzieci w zakresie wykonywania czterech  działań matematycznych oraz układania i rozwiązywania zadań tekstowych w zakresie dostosowanym do grupy wiekowej i indywidualnych umiejętności danego dziecka. Najbardziej zależy mi na rozwijaniu logicznego, matematycznego myślenia  i utrwaleniu w dzieciach przekonania, iż uczenie się matematyki może być ciekawą przygodą, a skutki tej nauki bardzo potrzebne w codziennym życiu.

Każda gra jest wyprawą, która ma określoną tematykę zintegrowaną z treścią zadań tekstowych i poleceń matematycznych.  Poprawne wykonanie polecenia lub zadania tekstowego przez wyznaczonego z grupy uczestnika  skutkuje jakąś nagrodą; przejściem przez zasadzkę, tunel, odkrycie drogi do skarbu, pokonanie przeszkody.

Mam nadzieję, iż tymi konkretnymi działaniami w każdej z gier projektu  „Myszka Miki bawiąc uczy matematyki”  zachęcę dzieci do rozwijania umiejętności matematycznych.

To w jaki sposób uczestniczą w nich dzieci przedstawiają poniższe zdjęcia.

Zapraszam dzieci do udziału w tych matematycznych przygodach

Dorota Starczewska

• 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
        • Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 8.00 - 16.00
          wtorek 8.00 - 16.00