• Konkursy 2023/2024

• Dzielnicowy Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Wiersze łamiące języki”

• 20.03.2024 10:02
        • 13 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 376 w Warszawie odbył się drugi etap Dzielnicowego Konkursu Logopedyczno-Recytatorskiego „Wiersze łamiące języki”. Poza przedstawicielami gospodarzy brały w nim udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 189, Szkoły Podstawowej nr 256 oraz naszej.
        • Jury składające się z polonistów i logopedów oceniało recytację utworów m.in. Małgorzaty Strzałkowskiej, Urszuli Kozłowskiej, Agnieszki Frączek, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy. Poza świetną pamięcią liczyły się dobra dykcja, artykulacja, interpretacja tekstu oraz zdolności aktorskie uczestników.

W kategorii klas IV-VI zwycięstwo dla naszej szkoły zdobyła Helena Bogucka z IVb, recytując „Ptasie radio” Juliana Tuwima, a w kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Małgorzata Ostrowska z Ib z „Kaczką Dziwaczką” Jana Brzechwy. Ponadto wyróżnienia otrzymali Hanna Orłowska z IIb i Wiktor Boczewski z VIb.

Podczas tego wydarzenia panowała miła atmosfera, a oczekiwanie na wyniki umilił słodki poczęstunek i gry interaktywne. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy.

Serdecznie gratulujemy całej czwórce!

• Nagłówek