• Konkursy 2023/2024

• Uwaga, konkurs! Słuchawki za portret!

• 21.02.2024 08:51
        • Pitagoras, Tales, a może ktoś inny.

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie organizowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe “Portret słynnego matematyka”.

Należy Wykonać dowolną techniką portret słynnego matematyka lub innego uczonego, który zajmował się tą dziedziną nauki.

• Osobom, które zajmą miejsca 1–3, organizator wręczy bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 770NC Bluetooth 5.3. Wyróżnionych zostanie także 6 innych prac, ich autorzy otrzymają zestawy do rysowania.

Organizator określił następujące cele Konkursu:

a) popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas od 4 do 8 szkół podstawowych,

b) wzmacnianie umiejętności wyszukiwania informacji,

c) rozwijanie kompetencji plastycznych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia portretu dowolnego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań).

Prace konkursowe uczniów:

a. powinny być przygotowane w formacie nie większym niż A3,

b. mogą być przygotowane dowolną techniką plastyczną,

c. na pierwszej stronie powinny być zapisane imię i nazwisko portretowanego uczonego wraz z informacją o latach, w których żył,

d. należy podpisać (na drugiej stronie):

i. imieniem i nazwiskiem Autora,

ii. imieniem i nazwiskiem nauczyciela-opiekuna oraz

iii. danymi kontaktowymi do szkoły (dopuszczamy pieczątkę szkoły),

e. nie mogą naruszać praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich.

Każdy uczeń może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę.

Komisja Konkursowa oceni nadesłane prace, biorąc pod uwagę następujące aspekty:

a) estetyka pracy,

b) ciekawe ujęcie bohatera portretu,

c) nieszablonowy pomysł na realizację portretu,

d) uwzględnienie w portrecie elementów związanych z dziedziną matematyki, którą dany uczony się zajmował,

e) trudność realizacji pomysłu oraz wykorzystanych technik plastycznych.

Zgłoszenia do Konkursu może dokonać wyłącznie nauczyciel matematyki, który w roku szkolnym 2023/2024 prowadzi lekcje z uczniami.

Zgłoszone prace zostaną wysłane, składając pracę uczeń oddaje też wypełniony formularz - „Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie i na przetwarzanie danych osobowych” (do odebrania u nauczyciela uczącego).

Nauczyciel przekaże Organizatorowi wyłącznie tę pracę, której towarzyszyć będą prawidłowo wypełnione formularze, o których mowa wyżej.

Ostateczny termin składania prac do 18 marca 2024 roku.

Nauczyciele matematyki

• Nagłówek