• Konkursy 2023/2024

• Opowieść zaklęta w zabytku konkurs literacki dla młodzieży

• 02.02.2024 09:14
        • Organizatorem konkursu jest Muzeum Archeologiczne w Krakowie.
          W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klasy IV – VIII) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
        • Zasady konkursu w skrócie

Aby wziąć udział w konkursie, należy:
          a) odwiedzić stronę Muzeum Archeologicznego w Krakowie lub portal Archeologiczny Atlas Małopolski i wybrać jeden z prezentowanych tam eksponatów archeologicznych;
          b) przygotować pracę pisemną inspirowaną wybranym eksponatem archeologicznym.

“ Czy naszyjnik z marmurowych paciorków prawie 7000 lat temu został podarowany kochanej kobiecie, a ona przyjęła go chętnie, a może odrzuciła zagniewana. O czym myślał kowal w mrocznej, dusznej kuźni wykuwając miecz dla germańskiego wojownika? Czego świadkiem mogła być lampka oliwna sprzed 1800 lat?

Niech wyobraźnia nie zna granic terytorialnych ani czasowych! Czekamy na Wasze prace.

Forma literacka pracy może być dowolna, np. dziennik, pamiętnik, opowiadanie, wywiad, komiks.

Objętość tekstu nie może przekraczać 2 stron.

Prace należy przesyłać mailem.

Konkurs trwa do 30 kwietnia 2024 r.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

• Nagłówek