• 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
          • Spełniamy marzenia.

Dzieci z młodszej świetlicy oraz uczniowie klasy 5b wraz z paniami Karoliną Sobiecką-Ołdak oraz Pauliną Kierzkowską zaangażowali się w przygotowanie kartek urodzinowych dla 6letniej Basi, wychowanki Domu Dziecka nr 1 w Warszawie. Cała akcja została zorganizowana przez Filipa Chajzera, który ogłaszając wraz ze sklepem Smyk konkurs na spełnienie życzenia w imieniu bliskiej osoby. Konkurs wygrała wychowawczyni Basi, chcąc wyprawić dziewczynce pierwsze urodziny w życiu. Nasi uczniowie chcąc pomóc w spełnieniu życzenia wychowawczyni Basi przygotowali dla niej kartki urodzinowe.

• Zajęcia z Mistrzami

W dniach 3-7 grudnia 2018 roku, przedstawiciele Fundacji Akademia Integracji przeprowadzili w naszej szkole zajęcia ze wszystkimi uczniami z klas 1-8.

W czasie zajęć uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, wyjaśnione zostały pojęcia: pasja, odwaga, tolerancja, integracja i bezpieczeństwo. Istotny element spotkania stanowiło ostrzeżenie przed zrachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia. Uczniowie spotkali się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami: multimedalistami Igrzysk Paraolimpijskich, wielokrotnymi Mistrzami Świata i Europy. Prowadzący zajęcia zachęcali do zadawania pytań i na wszystkie odpowiadali, zachęcali do mądrego i bezpiecznego odkrywania swoich pasji i realizowania marzeń.

• Mity Greckie

Jak Grecy oswajali świat? O czym marzyli starożytni? Jakie pytania spędzały Grekom sen z powiek? Dlaczego herosi występują we współczesnych reklamach? Co łączy bogów i ludzi?

Tego między innymi mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 5a, 5h i 5j z cyklu lekcji języka polskiego poświęconych greckim mitom.

• I Mikołajkowy Turniej w Szachach Szybkich

Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy w SP217 w szachach szybkich. Dla uczniów klas I-VIII.Zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Klasy I i klasy II-VIII.Podczas turnieju panowała Mikołoajkowo -świąteczna atmosfera.Odwiedził nas Św. Mikołaj i każdego "małego" i "dużego" obdarował drobnymi upominkami. Każdy zawodnik został doceniony za swój trud i walecznosć. Były medale, dyplomy i słodkości.

• Osiągnięcia naszych uczniów

Chcielibyśmy pogratulować naszym uczniom sukcesów w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, których organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do 2 etapu, etapu rejonowego zakwalifikowali się:

- konkurs chemiczny - Weronika Biernacka kl. 8e

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 4
      • Ogarnij Iżynierię

Wtorek 11.12.2018

• Moja mała Ojczyzna- jesienny spacer.
      • Konkurs Ortograficzny 2018
      • Planetarium Anuka