• Oddziały przedszkolne

• Inforacje ogólne

• Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o systemie oświaty od 1 września 2016 r.

- dzieci siedmioletnie realizują obowiązek szkolny,

- dzieci sześcioletnie obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne,

- dzieci pięcio i czteroletnie mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Jeżeli dziecko sześcioletnie nie jest jeszcze gotowe do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej, to bęzdie mogło realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko, które będzie realizowało obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której mieszka, na wniosek rodziców, jest przyjmowane do klasy pierwszej tej szkoły podstawowej bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2016/2017, podobnie jak w roku ubiegłym, przeprowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji dostępnego pod adresem www.przedszkola.edukacja.warszawa.pl od 1 marca br. od godz. 16.00.

Wprowadzanie nowych wniosków potrwa do 17 marca br. włącznie. Data i godzina wprowadzenia danych dziecka do Systemu, wydrukowanie wniosku, złożenie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru i zatwierdzenie wniosku nie mają żadnego wpływu na kolejność przyjęć dzieci.