• Eliminacje dzielnicowe 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

• Eliminacje dzielnicowe 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbyły się 26 marca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Wszyscy recytatorzy wystąpili na bardzo wysokim poziomie i ostatecznie Helenka Bogucka i Iga Grądzka zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Maksymilian Urbański został wyróżniony za swój występ. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolny konkurs z okazji Dnia Liczby Pi.

• Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursów szkolnych zorganizowanych z okazji Dnia Liczby Pi.

Konkurs Lapbook Matematyczny
              1 miejsce: Dominik i Maksymilian Klimko kl. 5b
              2 miejsce: Sambor Otocki kl. 6e
              3 miejsce: Gabriela i Wiktoria Sadanowicz kl.1c
              Gratulujemy wszystkim uczestnikom, wszystkie prace nas zachwyciły!!

Konkurs Szkolny Mistrz Kostki Rubika
              1 miejsce: Mateusz Stolarczyk kl. 5a
              2 miejsce: Aleksander Czerkas kl. 7a
              3 miejsce: Tymon Łoszewski kl.5d

• Plastyka

• Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności klasy piąte, szóste i klasa 4e robiły na plastyce zadania wspomagające koncentrację uwagi. Na początku każdy miał za zadanie zrobić przez środek kartki linię, która byłaby osią symetrii, a następnie narysować dowolny rysunek obiema rękoma jednocześnie, tak by zachować zasadę odbicia lustrzanego.

• Światowy Dzień Wody w SP 217

• 22.03.2024 r. z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły przygotowali tematyczne gazetki, prace plastyczne oraz w klasach odbyły się zajęcia. Światowy Dzień Wody zakończony został pochodem uczniów po szkolnych korytarzach.

Zobacz zdjęcia ->

• Książka dla dzieci, której akcja toczy się w Rembertowie

• Uczniowie klas pierwszych 19 marca uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu w Urzędzie Dzielnicy z paniami: Martyną Jelonek - autorką i Joanną Kencką – ilustratorką książki, pt. „Rembridż - Skarb Rembertowa”. Pierwszoklasiści chętnie brali udział w konkursach i quizach oraz DZIKICH animacjach, poznając głównego bohatera Rembridża i ucząc się go rysować. Wszystkie dzieci wyszły z Urzędu z książkami z autografami autorek. A w szkole – przerwę i kolejne lekcje zdominowało…czytanie książki! Oczywiście każdy czytał swoją.

• Konkurs "Mój ulubiony sportowiec"

• Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt "Mój ulubiony sportowiec 2023r" organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Strzelinie.

Warunki uczestnictwa:
              ^ uczniowie klas 4-8
              ^ każdy uczestnik wykonuje jedną , samodzielną pracę
              ^ format pracy A3 lub A4
              ^ praca z TYŁU musi być podpisana DRUKOWANYMI LITERAMI i zawierać: nazwę konkursu, TYTUŁ pracy, imię i nazwisko autora oraz wiek autora

• Konkurs literacki "Popisz się talentem 2024"

• Organizator
              Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Nowa Era.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać opowiadanie.

• Wojewódzki Konkursu z Języka Angielskiego - Albion

• Miło mi ogłosić, że dwoje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego ALBION. Są to Izabella Jakimczuk z klasy 7a oraz Jakub Zadorożny z klasy 8c.
              Gratulujemy zakwalifikowanym do II etapu i zapraszamy na półfinał, który odbędzie się dla wszystkich w Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach, ul. Batorego 11 w dn. 22.03.2024 (pt) o godz. 15:00.

• Dzielnicowy Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Wiersze łamiące języki”

• 13 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 376 w Warszawie odbył się drugi etap Dzielnicowego Konkursu Logopedyczno-Recytatorskiego „Wiersze łamiące języki”. Poza przedstawicielami gospodarzy brały w nim udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 189, Szkoły Podstawowej nr 256 oraz naszej.

• Festiwal i Targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży

• Dzień Dobry!
              Organizatorzy Wielkiego Święta Książki zapraszają na Festiwal i Targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży w Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze.
              W załączniku przesyłam PROGRAM TOWARZYSZĄCY TARGOM MAŁY KONESER.
              Pozdrawiam.
              Małgorzata Orzeszek

• Mierzenie odcinków w klasie 4c

• Uczniowie Klasy 4c na lekcji matematyki korzystając z centymetra krawieckieckiego mierzyli różne części swojego ciała. Do wykonania zadania uczniowie musieli skorzystać z pomocy kolegów. Celem było doskonalenie umiejętności mierzenia odcinków z dokładnością do 1mm.

• Targi Edukacyjne Perspektywy 2024

• W piątek 15 marca uczniowie klasy 8A, 8C, 8DW uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Perspektywy 2024 w centrum wystawienniczym EXPO XXI. Nasi uczniowie mogli porozmawiać i zapoznać się z  ofertą liceów i techników Warszawy i Mazowsza, a także szkół wyższych i policealnych. Była okazja do wzięcia udziału w spotkaniach "Egzaminacyjne drogowskazy". Klasa 8DW wzięła udział w spotkaniu "Egzamin 8- klasisty z języka polskiego - prezentacja OKE w Warszawie", a klasa 8A w spotkaniu "Egzamin 8- klasisty z matematyki - prezentacja OKE w Warszawie".

• Szkolne święto matematyki

• W poniedziałek 14 marca 2022 r.  w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI.

Z tej okazji uczniowie

- wzięli udział w konkursie "Szkolny Mistrz Kostki Rubika"

- przygotowali matematyczne  lapbooki

- rozwiązywali  rebusy matematyczne