• Wywiad

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole UCZNIOWIE PRZEJELI WŁADZĘ. Pani Dyrektor Halina Sawicka uroczyście przekazała klucz do szkoły nowym Paniom Dyrektor. Nowa Pani Dyrektor Amelia Prarat z 7e oraz Panie Wicedyrektor Karolina Kozłowska 6a i Małgorzata Staśkiewicz 7e rozpoczęły pracę w gabinecie dyrektora szkoły. A OTO CO DZIEWCZĘTA POWIEDZIAŁY PO ZAKOŃCZENIU URZĘDOWANIA.

• Przerwa Świąteczna

• W naszej szkole przerwa świąteczna w zajęciach dydaktycznych trwa od 29.03.2018 do 03.04.2018.

W dniach 29,30.03.2018 i 03.04.2018 r. dla uczniów naszej szkoły w świetlicy szkolnej pełniony będzie dyżur.

• DZIEŃ LICZBY PI

•

14 marca 2018r.w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klasy 7b przygotowali z tej okazji apel. Opowiedzieli wiele ciekawostek o tej niezwykłej liczbie. Wspomnieli również o Albercie Einsteinie i Wacławie Sierpińskim – naukowcach urodzonych właśnie 14 marca. Młodzież zaprezentowała swoje różnorodne talenty. Portrety uczonych narysowały Agata i Ola. Trójkąt Sierpińskiego narysował Kacper, a dywan Sierpińskiego Ewelina i Natalia. Mikołaj, Jakub i Kuba przygotowali prezentacje komputerowe. Dawid upiekł kwadratowe pierniczki. Elementem dekoracji były również przygotowane przez wszystkich uczniów klasy 7b papierowe modele kostki Mengera i piramidy Sierpińskiego. Mamy nadzieję, że była to inspirująca lekcja matematyki.

• Przejęcie władzy w naszej szkole :)

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dziś w naszej szkole uczniowie przejęli władzę :) O godzinie 8.00 Pani Dyrektor Halina Sawicka uroczyście przekazała klucz do szkoły nowym Paniom Dyrektor. Nowa Pani Dyrektor Amelia Prarat z 7e oraz Panie Wicedyrektor Karolina Kozłowska 6a i Małgorzata Staśkiewicz 7e rozpoczęły pracę w gabinecie dyrektora szkoły. A pracy jest dużo .... przychodzą uczniowie, nauczyciele z problemami dnia codziennego a nawet trzeba odpowiedzieć na pisma z Urzędu Dzielnicy ... ciekawe co jeszcze czeka nasze Panie Dyrektor, co zdarzy się do końca dnia ... będziemy informować :) Trzymamy kciuki za nową dyrekcję :)

Samorząd uczniowski zorganizował wszystkim uczniom klas 4-7 dodatkowe atrakcje na długich przerwach. Uczniowie rozegrali turniej "piłkarzyków" , mogli rozwinąć wokalne talenty śpiewając "karaoke" - ciekawe czy były śpiewane największe przeboje polskiej muzyki ;)

Dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności szkolnem, Panie Pedagog przygotowały specjalne stanowisko z konkursami, rebusami, krzyżówkami... jutro zapytamy kto był najlepszy :)

Ale to nie wszystko ... najważniejszą atrakcją dzisiejszego dnia była możliwość prowadzenia lekcji przez uczniów (oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem). Byli więc nowi nauczyciele matematyki, przyrody, historii, języka polskiego, języka angielskiego .... i wychowania fizycznego również.

Nie zapomnijmy o "Wiosennym pokazie mody i fryzur". Nasi uczniowie, i nie tylko, zaprezentowali kolorowe fryzury i niespotykane kreacje. Szczegóły na zdjęciach :)

Do naszej szkoły przybyła dziś nie jedna a nawet dwie wiosenki, które częstowały każdego ucznia wiosennym cukierkiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo zimowej aury spowodowali, że do naszej szkoły wpadły dziś wiosenne promyki słońca :)

Zdjęcia będziemy umieszczać sukcesywnie.

Więcej zdjęć zamieściliśmy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

• Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA

• Nasza szkoła otrzymała zaktualizowany po wdrożeniu zmian w polskim prawie oświatowym Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA. Niniejszy Certyfikat stanowi swoisty "znak rozpoznawczy" potwierdzający osiągnięcia przez naszą szkołę określonego, pożądanego standardu w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych.

• Zebrania

• W poniedziałek (26.03.2018 r.) zebrania odbędą się według następującego porządku:

godz. 17.00 - kl.0,1,2,3b,4,6c,7,

godz. 18.00 - kl. 7b

godz. 18.30 - kl.3,5,6

• Dzień Patrona Szkoły

• W piątek (02.03.2018 r.) będziemy obchodzić w szkole dzień naszego patrona. Tego dnia odbędzie się uroczysty apel. Po uroczystości delegacja szkolna uda się pod Pomnik Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej by złożyć kwiaty.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

• Lekcja biblioteczna

• 26.02.2018

Klasa 3 C na lekcji bibliotecznej, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Orzeszek, dowiedziała się jak podzielona jest wiedza. Działy na które podzielona jest wiedza ułatwia wyszukiwanie informacji oraz dotarcie do szukanej książki w bibliotece. Uczniowie bardzo zainteresowani tematem, chętnie i z zaangażowaniem pracowali w grupach. Zachęcamy inne klasy do zapoznania się z działami wiedzy.

• 187. Rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

• 25.02.2018

Dziś odbyły się uroczystości związane ze 187. Rocznicą Bitwy pod Olszynką Grochowską. Uczniowie kl. 6 i 7 pod opieką p.Emilii Pruchno-Szelągowskiej dumnie reprezentowali naszą szkołę na czele z pocztem sztandarowym. W uroczystościach uczestniczył Minister Obrony Narodowej, Dyrektor Kancerarii Prezydenta RP, a Mszy Św. w kościele pw. Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przewodniczył Ks. Biskup Romuald Kamiński. " Bitwa pod Olszynką Grochowską stała się symbolem dla przyszłych pokoleń Polaków walczących o odzyskanie niepodległości" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście na obchody 187 rocznicy tej bitwy.